Про нас

partnership_bg
Ідея будівництва підприємства з виробництва оболонок штучних колагенових виникла в 1970 році в зв'язку з відсутністю вітчизняних колагенових оболонок для виробництва ковбасних виробів. Для випуску варених ковбас використовували поліетилен, для інших видів ковбас закуповували штучні колагенові оболонки в Чехословаччині, Німеччині. Підставою для будівництва заводу став протокол засідання Президії Ради Міністрів СРСР № 23 від 3 липня 1974 року.   Проект заводу розроблений чехословацькими та українськими фахівцямі. Будівельні роботи розпочато в березні 1977 року, закінчені в грудні 1980 року, акт приймання введення заводу в експлуатацію підписаний 30 грудня 1980 року. Завод був повністю укомплектований імпортним обладнанням. Проектна потужність заводу - 154 млн. погонних метрів оболонки в рік. Площа промислового супермістечка склала 61940,4 тис. кв. м, з яких на частку основного виробництва припадає 24623,2 тис. кв. м. Група фахівців заводу пройшла навчання на чехословацькому підприємстві «Кутізін», що спеціалізується на випуску штучних колагенових оболонок. Основна частина цих фахівців працює на підприємстві і в даний час.

На заводі постійно здійснювалися роботи по вдосконаленню технологічних процесів, модернізації та освоєння нового обладнання.

Сировиною для виробництва колагенової оболонки служить сітчастий шар дерми шкур великої рогатої худоби (спилок гольовий), одержуваний зі шкіряних заводів. Ветеринарно-санітарна безпека сировини підтверджується ветеринарними сертифікатами та висновками санітарно-епідеміологічної експертизи. Основним компонентом спилка гольового є структурний білок колаген, який забезпечує механічну міцність оболонок і їх фізіологічну цінність для організму людини. В процесі виробництва оболонок здійснюється контроль якості сировини, напівфабрикатів, готової продукції, що дозволяє забезпечити якість і безпеку оболонок. Безпека продукції для здоров'я людини підтверджена висновками санітарно-епідеміологічної експертизи.